Finał konkursu Jaskółki Przedsiębiorczości oraz Demo Day | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-07-08

Finał konkursu Jaskółki Przedsiębiorczości oraz Demo Day

Finaliści konkursu Jaskółki Przedsiębiorczości 2024 Politechnika Gdańska
W ostatnich dniach czerwca na Politechnice Gdańskiej zaprezentowały się wyselekcjonowane zespoły startupowe, które ukończyły 5. edycję programu Startup School One, zaś dzień później poznaliśmy zwycięskie projekty tegorocznej edycji konkursu Jaskółki Przedsiębiorczości. Zapraszamy na relacje z obydwu wydarzeń organizowanych przez nasz zespół.
Demo Day 5. edycji programu Startup School One

9 wyselekcjonowanych zespołów startupowych zaprezentowało swoje projekty wypracowywane w programie Startup School One przed publicznością zgromadzoną w Auditorium Novum PG. Wydarzenie odbyło się 27 czerwca 2024 r. na Politechnice Gdańskiej, równolegle było także transmitowane online. Zespoły startupowe, absolwenci programu Startup School One pn. „Sprawdź swój pomysł” realizowanego przez Gdańsk Tech Startup School (GTS2), miały za zadanie w ciągu 5 minut zaprezentować swoje projekty, a następnie w wyznaczonym czasie odpowiedzieć na pytania Jury oraz publiczności.

Na scenie Audytorium Novum zaprezentowały się następujące zespoły: Cellogrip, Foresight, Guardy, Helposs, Deploy2.space, Mitralight, Molecule Solver, SportHub, Zorya.

W skład Jury, które wcieliło się podczas Demo Day w rolę potencjalnych inwestorów weszli: dr inż. Marita McPhillips (WZiE, ambasadorka Gdańsk Tech Startup School), Daniel Kulig (mentor startupowy oraz przedsiębiorca) oraz dr inż. Sławomir Ostrowski (WZiE, przedstawiciel Politechnicznego Klubu Biznesu PKB+).

idź do pełnej relacji z Demo Day

Modularny chwytak do robota, probiotyczny baton, system do analizy związków chemicznych

Podczas gali finałowej konkursu Jaskółki Przedsiębiorczości studenci zaprezentowali dziewięć pomysłów na innowacyjne projekty. Zwyciężył projekt Cellogrip, czyli modułowy chwytak do robota oparty na sprężonym powietrzu. Nagrodzono też Liogurt, czyli liofilizowany baton jogurtowy oraz MoleculeSolver – oparty na sztucznej inteligencji system, który pozwala na automatyczne wykonywanie analizy związków chemicznych.

Gala finałowa nowej odsłony konkursu Jaskółki Przedsiębiorczości, organizowanego przez Gdańsk Tech Startup School (GTS2) na Politechnice Gdańskiej, rozpoczęła się w piątek 28 czerwca w Audytorium Novum od wręczenia przez prof. Mariusza Kaczmarka, prorektora ds. kształcenia PG wyróżnień w postaci „Dyplomu uznania za wkład w rozwój innowacyjności i przedsiębiorczości na Politechnice Gdańskiej”. Dyplomy otrzymali: dr inż. Marita McPhillips z Wydziału Zarządzania i Ekonomii, dr inż. Krzysztof Nowicki, prof. PG z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki oraz mgr inż. Damian Kuźniewski z Centrum Transferu Technologii.

Została również wręczona nagroda dla najbardziej zaangażowanego wydziału PG w mobilną grę na terenie kampusu PG, która była elementem tegorocznej edycji konkursu. Tytuł „Jaskółki PG” zdobył Wydział Chemiczny, dla którego symboliczną statuetkę odebrała prof. Agata Kot-Wasik, dziekan Wydziału Chemicznego.

przeczytaj pełną relację z gali finałowej