Wystartowała nowa edycja konkursu Jaskółki Przedsiębiorczości | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-05-15

Wystartowała nowa edycja konkursu Jaskółki Przedsiębiorczości

Konkurs Jaskółki Przedsiębiorczości na Politechnice Gdańskiej
Rozpoczął się nabór wniosków do konkursu Jaskółki Przedsiębiorczości. Inicjatywa skierowana jest do studentów i doktorantów naszej uczelni, a także uczniów szkół ponadpodstawowych, współpracujących z PG. Termin zgłoszeń upływa 3 czerwca.

Konkurs organizowany jest na Politechnice Gdańskiej przez Gdańsk Tech Startup School (GTS2) i jest kontynuacją konkursu na pomysł na biznes o tej samej nazwie, organizowanego na Politechnice Gdańskiej przez Centrum Transferu Technologii oraz spółkę Excento od 2004 r.

Konkurs polega na opracowaniu zarysu koncepcji produktu lub usługi o charakterze innowacyjnym w formie kanwy propozycji wartości i zgłoszenie jej poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy. Zespoły, które dojdą do etapu finałowego zaprezentują swoje projekty w formie krótkiej prezentacji podczas gali na Politechnice Gdańskiej i powalczą o nagrody finansowe oraz rzeczowe.

Mobilna gra terenowa

W czasie trwania naboru do konkursu chętne osoby mogą wziąć w mobilnej grze terenowej w przestrzeni kampusu PG. To dobra okazja, aby poznać możliwości zastosowania sztucznej inteligencji w procesie tworzenia innowacji oraz projektów o charakterze przedsiębiorczym, a jednocześnie zdobyć wiedzę przydatną do udziału w konkursie.

Uczestnicy gry zdobywają dodatkowe punkty do oceny projektu zgłoszonego do konkursu na konto indywidualne oraz na konto wydziałowe. Najbardziej zaangażowany wydział zdobędzie tytuł „Jaskółki PG”.

Nabór wniosków w konkursie oraz gra terenowa potrwają w dniach 14.05-03.06.2024 r. Po informacje organizacyjne zapraszamy na konkursową stronę www.

Idź do strony konkursu