Zespoły startupowe z GTS2 zaprezentowały publicznie swoje pomysły na biznes | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-04-02

Zespoły startupowe z GTS2 zaprezentowały publicznie swoje pomysły na biznes

Uczestnicy Demo Day w dniu 21 marca 2024 r. organizowanego przez Gdańsk Tech Startup School na Politechnice Gdańskiej
7 zespołów startupowych zaprezentowało swoje projekty wypracowywane w programie Startup School One przed publicznością zgromadzoną w Auditorium Novum PG oraz online – za nami finał czwartej edycji tego programu, czyli Demo Day programu Startup School One pn. „Sprawdź swój pomysł”.

Wydarzenie odbyło się 21 marca 2024 r. na Politechnice Gdańskiej, równolegle było transmitowane online. Zespoły startupowe miały za zadanie w ciągu 5 minut zaprezentować na scenie swoje projekty, nad którymi pracowały przez ostatnie 3 miesiące, pod okiem doświadczonych trenerów i mentorów biznesowych. Następnie każdy z zespołów przez kilka minut odpowiadał na pytania jury oraz publiczności.

W skład jury podczas Demo Day weszli: dr inż. Marita McPhillips (WZiE, ambasadorka Gdańsk Tech Startup School), Daniel Kulig (mentor startupowy oraz przedsiębiorca) oraz dr inż. Sławomir Ostrowski (WZiE, przedstawiciel Politechnicznego Klubu Biznesu PKB+).

- Jesteśmy pod dużym wrażeniem występów uczestników 4 edycji programu Startup School One. Z edycji na edycję wzrasta poziom merytoryczny i dojrzałość zespołów – komentuje Robert Bajko kierownik Gdańsk Tech Startup School (GTS2). – Na Demo Day 4 edycji pojawiły się 2 nowości. Pierwszą było 3-osobowe jury, które po każdym występie zadawało pytania, pogłębiające wgląd w poszczególne prezentacje. Drugą nowością był konkurs publiczności na najlepszą prezentację, w którym zwycięski zespół otrzymał nagrodę finansową ufundowaną przez PKB+. Obie nowości świetnie wpasowały się w format Demo Day, z tego powodu będziemy chcieli je powtarzać w kolejnych edycjach - uzupełnia.

przeczytaj pełną relację z wydarzenia