Otwarcie strefy Inkubatora iGTS2 | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-04-12

Otwarcie strefy Inkubatora iGTS2

pomieszczenia nowo otwartej strefy inkubatora Gdańsk Tech Startup School iGTS2 na Politechnice Gdańskiej
fot. Aleksandra Kocińska
W dniu 9 kwietnia 2024 r. oficjalnie otworzyliśmy nową przestrzeń biurowo-kreatywną pn. Strefa iGTSna Politechnice Gdańskiej, która przeznaczona jest dla zespołów startupowych Gdańsk Tech Startup School oraz studentów i doktoratów PG rozwijających projekty o charakterze innowacyjnym i potencjale biznesowym

Strefa iGTS2 zlokalizowana jest w Domu Studenckim nr 3 przy ul. Do studzienki 32 i prowadzi do niej niezależne wejście z boku budynku. Znajduje się w niej kilka stanowisk biurowych do pracy indywidualnej oraz 3 salki przystosowane do kameralnych spotkań warsztatowych i biznesowych, z dostępem do sieci oraz zapleczem do organizacji spotkań multimedialnych i biznesowych. 

Dzisiejsze otwarcie przestrzeni inkubatora iGTS2 to kolejny etap rozwoju ekosystemu, ale też narzędzi do tworzenia innowacji i rozwoju przedsiębiorczości na Politechnice Gdańskiej. Obok udostępnianej studentom i doktorantom przestrzeni prototypowni Protolab, powstała komplementarna strefa biurowa do pracy i spotkań, przeznaczona do rozwoju autorskich pomysłów i projektów biznesowych – komentuje Damian Kuźniewski dyrektor Centrum Transferu Technologii.

Oprócz przestrzeni, w ramach projektu Gdańsk Tech Startu School zapewniamy naszym beneficjentom szkolenia, wsparcie mentoringowe i eksperckie oraz granty na uruchomienie biznesu. Aby tworzyć efektywny ekosystem musimy wspólnie stymulować potencjał zespołów studenckich, projektów grupowych, studenckich projektów badawczych czy projektów realizowanych przez koła naukowe i organizacje studenckie. Dlatego zapraszamy do współpracy, ale też promocji strefy iGTS2 oraz aktywności realizowanych przez Gdańsk Tech Startup School – dodaje.

przejdź do pełnej relacji z otwarcia strefy iGTS2

6 wyświetleń