Międzynarodowy program mentoringowy dla startupów | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-11-29

Międzynarodowy program mentoringowy dla startupów

Program Enhance Mentoring
Zespoły startupowe wywodzące się z Politechniki Gdańskiej mają możliwość skorzystać z doświadczenia i wiedzy zagranicznych mentorów, poprzez udział w programie realizowanym w ramach sojuszu europejskich uczelni technicznych ENHANCE. Zgłoszenia przyjmowane są do 6 grudnia 2022 r.

Pod koniec listopada b.r. Politechnika Gdańska oficjalnie dołączyła do prestiżowego konsorcjum europejskich uczelni technicznych ENHANCE.

Głównym celem członków Enhance jest trwała i systemowa współpraca, która prowadzi do wypracowania nowych rozwiązań, wykraczających poza dotychczasowe schematy. 

Jeden z obszarów współpracy w ramach europejskiego sojuszu dotyczy przedsiębiorczości akademickiej oraz spółek startup i spi-off. W ramach niego obecnie realizowany  jest międzynarodowy program mentoringowy - ENHANCE Mentoring, którego koordynatorem jest Politechnika Warszawska. 

Program skierowany jest do startupów technologicznych, które planują ekspansję zagraniczną (szczególnie na rynkach: niemieckim, szwedzkim, norweskim, włoskim lub hiszpańskim) i chcą skorzystać z doświadczenia międzynarodowych ekspertów, szczególnie w obszarach takich jak: internacjonalizacja, customer development, walidacja pomysłów, biznes development i zrównoważony rozwój. 

Po zebraniu zgłoszeń od zainteresowanych zespołów, Organizator przydzieli najbardziej odpowiedniego mentora, w ramach programu zaplanowane są 1-2 sesje mentoringowe dla każdego z uczestników.

więcej informacji nt. programu Enhance Mentoring

28 wyświetleń