Otwarty nabór wniosków do programu Inkubator Innowacyjności 4.0 | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-02-22

Otwarty nabór wniosków do programu Inkubator Innowacyjności 4.0

nabór do programu Inkubator Innowacyjności 4.0
Do 14 marca 2022 r. (godz. 9:00) potrwa drugi nabór wniosków do Inkubator Innowacyjności 4.0. Każdy z projektów zgłoszonych do Programu przez pracownika naukowego Politechniki Gdańskiej może uzyskać dofinansowanie do 100 tys. zł

Informacje organizacyjne:

  • wnioski mogą składać pracownicy naukowi PG;
  • w przypadku studentów i doktorantów wymagane jest znalezienie opiekuna wśród kadry naukowej PG, który wejdzie w skład zespołu projektowego oraz złoży wniosek o finansowanie;
  • zgłoszenia do programu w postaci wypełnionej karty projektu wraz z kosztorysem należy składać na adres: inkubator.ctwt@pg.edu.pl umieszczając w tytule: „Inkubator Innowacyjności 4.0 – zgłoszenie projektu”;
  • szczegółowe informacje i niezbędne dokumenty znajdują się na stronie programu.

Za realizację programu Inkubator Innowacyjności 4.0 odpowiada konsorcjum w składzie: Centrum Transferu Wiedzy i Technologii PG oraz spółki celowej PG – Excento.

Przesłane karty projektu wraz z załącznikami zostaną zweryfikowane pod względem formalnym, a następnie do zakwalifikowanych wniosków przydzielony zostanie opiekun projektu (Broker Innowacji CTWT lub Excento), który skontaktuje się bezpośrednio z Kierownikiem Projektu. 

Zasady udziału w programie zostały szerzej omówione przy okazji pierwszego naboru, na stronie Programu oprócz dokumentów zgłoszeniowych znajduje się również prezentacja z webinarium poświęconego zasadom Inkubatora Innowacyjności 4.0.

Podsumowanie dotychczasowej realizacji Programu

Jak dotąd odbyło się 7 spotkań Komitetu Inwestycyjnego Inkubatora Innowacyjności 4.0 w ramach których zostało zatwierdzone finansowanie dla 13 projektów z Politechniki Gdańskiej i 1 projektu realizowanego przez Excento. Najwięcej projektów pochodzi w Wydziału Chemicznego (6); realizowane są również projekty z Wydziałów: Inżynierii Lądowej i środowiska (3), Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej (2), ETI (1) oraz IMiO (1). Realizacja 1 z projektów została już zakończona, zaś pozostałe wciąż trwają. Budżet z Programu przewidziany na finansowanie wszystkich zakwalifikowanych projektów wynosi ponad 790 tys. zł.

W ramach Programu przeprowadzono jak dotąd ponad 200 spotkań z przedstawicielami otoczenia gospodarczego i funduszy inwestycyjnych oraz wykonano 21 analiz, w tym: potencjału rynkowego, gotowości wdrożeniowej i wyceny wyników badań naukowych oraz prac rozwojowych. Nawiązano również 41 form współpracy (podpisane umowy licencji i świadczeń zleconych usług badawczych) pomiędzy środowiskiem naukowym a otoczeniem gospodarczym. Sfinansowano również dokonanie 3 międzynarodowych zgłoszeń patentowych.

W puli Programu II 4.0 pozostało jeszcze ponad 650 tys. zł do wykorzystania na finansowanie prac przedwdrożeniowych dla kolejnych projektów.

34 wyświetleń